Wernisaż wystawy Po Co i Dla Kogo

25.11.2015
W Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie odbył się wernisaż wystawy trzech artystek działających w katowickiej grupie artystycznej POCOIDLAKOGO.  Alicja Mecner, Wanda Wolny i Janina Matysiewicz zaprezentowały swoje pełne przenikliwej obserwacji świata.

Wystawa prezentuje ponad 40 prac w układzie czterech pór roku. Znajdują się wśród nich zarówno dobrze znane widoki gór czy morza, jak i egzotyczne pustynne przestrzenie. Jedna z prezentowanych prac powstała na pudełkach z zapałek. Jej autorka – Alicja Mecner – by nie marnować resztek farby malowała miniaturowe obrazki na pudełkach. Dziś takich prac ma kilkaset. Na wystawie można oglądać zaledwie ich część.

Artystki uczą się  malować od kilku lat pod okiem Soni Pryszcz-Botor. Wystawę można oglądać do 9 stycznia. Muzeum św. Jana Sarkandra czynne jest od wtorku do piątku między 9:30 a 16:00, w soboty między 9:30 a 12:00. Wstęp dla indywidualnych zwiedzających jest wolny.