25 lat beskidzkiej diecezji

Z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie odbyła się wystawa pamiątek i eksponatów związanych z działalnością diecezji.

Wystawa została oficjalnie otwarta 18 maja przez biskupa Romana Pindla ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej. Jej kustoszem był ks. dr Szymon Tracz, który w muzealnych wnętrzach zgromadził eksponaty będące sentymentalnymi pamiątkami diecezji. W kolekcji znalazły się m.in. ornat, w którym św. Jan Paweł II odprawiał mszę św. na Kaplicówce, pamiątki po jego wizycie w diecezji, bulle papieskie, obrazy i okolicznościowe monety. Po raz pierwszy publicznie zaprezentowano puzderko z relikwiami bł. Jakuba Strzemię, które należało do urodzonego w Wilamowicach św. abp. Józefa Bilczewskiego.

- Ta skromna ekspozycja stanowi zaproszenie do sentymentalnej podróży po historii diecezji - podkreślał podczas wernisażu ks. dr Szymon Tracz.

Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia 2017 r.