Czekoladowe cuda w Muzeum

Miłośnicy czekolady nie mają wątpliwości, że ich ulubiony słodycz to doskonałe lekarstwo. Specjaliści potwierdzają, że właśnie czekolada pomaga w przewlekłym zmęczeniu, zaburzeniach snu i ….zmniejsza ryzyko zawału. W Muzeum św. Jana Sarkandra można nie tylko kupić wyjątkową tabliczkę, ale również w ten sposób wesprzeć organizację Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej.

Aktualnie do nabycia są cztery nowe smaki czekolady wyrabianej ręcznie i z najlepszych składników:

- czekolada mleczna z jabłkami i cynamonem
- czekolada deserowa z żurawiną i czarną porzeczką
- czekolada deserowa z truskawkami
- czekolada deserowa z czerwonym pieprzem i ziarnem kakaowca

Czekolada pochodzi z manufaktury stworzonej przez grupę młodych ludzi. Tworzą ją starannie wyselekcjonowane składniki najwyższej jakości sprowadzane z różnych zakątków świata. Wyroby formowane są ręcznie, w niewielkich ilościach. Cały proces produkcyjny przebiega pod okiem wykwalifikowanego technologa żywności.

Czekolada w Muzeum św. Jana Sarkandra sprzedawana jest za 14 zł. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację Światowych Dni Młodzieży w Bielsku-Białej, które odbędą się już latem przyszłego roku.