Moda i sztuka w Muzeum św. J. Sarkandra

Malarki Anna Wróbel i Iwona Szymczyk to duet z Bielska-Białej. Panie poznały się kilka lat temu na zajęciach z malarstwa. Bardzo chciały podzielić się swoją twórczością z szerokim gronem odbiorców. Pragnęły wyjść poza mury pracowni i galerii artystycznych. Wymyśliły, że obrazy przeniosą na tkaniny, a z nich uszyją suknie i ozdobne szale. Udało się. Pomysł podchwyciły panie, które dzięki twórczości Ekscentrycznej i Romantycznej mogą mieć wyjątkowe ubrania.

W kolekcji znajdują się zarówno sukienki-obrazy kolorowe, jak i czarno-białe. Kwiaty, pejzaże i twarze to najczęstsze motywy malarstwa Anny Wróbel i Iwony Szymczyk. Artystki będą gościć w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie już w najbliższą środę (30.09) o 19:00. Wówczas zostanie otwarta wystawa ich prac. Nie zabraknie także modowych prezentacji.

Wystawa będzie czynna do 17 października.