Kontrast:
Czcionka:
czcionka normalna czcionka srednia czcionka duza
Dodatkowe Informacje

Rzeźba w Sarkandrówce
Już w sobotę (15.10) w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie kolejny wernisaż. Tym razem w sali wystaw czasowych zostaną zaprezentowane rzeźby Piotra Klamerusa i rysunki Piotra Sobańskiego.

To już jedenasta wystawa artystyczna w tym roku prezentowana w skoczowskiej Sarkandrówce. Jej tematem będzie rzeźba. Piotr Klamerus – twórca prac przyjedzie do Skoczowa z samego Zakopanego. Góral z pochodzenia, artysta z zamiłowania. W jego małych formach twórczości widać wszystko to, czego doświadcza na co dzień: bliski kontakt z naturą, górami, lasami i szemrzącymi strumykami. Wszystko składa się na opowieść o Bogu i człowieku, ich wzajemnych relacjach, o cierpieniu, o ludzkiej niedoli. 

Piotr Klamerus rzeźbi w drewnie, kamieniu i brązie. Swoje prace prezentował podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.  Rzeźby Klamerusa można znaleźć w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Ukończył meblarstwo w Liceum Plastycznym im. Antoniego Kenara, a także studia scenograficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje umiejętności wykorzystywał m.in. w pracowni scenografii Teatru Stu i Teatru Bagatela w Krakowie.

Wernisaż wystawy zaplanowano na sobotę (15.10) o 17:00 w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie (Rynek 2). Wstęp wolny. Zapraszamy.