Akwarela i architektura w muzeum

05.04.2017

Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie zaprasza na wernisaż wystawy prac Michała Kuczmińskiego - artysty z Mysłowic.

Na co dzień zajmuje się architekturą, ale w wolnej chwili czas spędza na akwarelach. Dwa różne bieguny sztuk plastycznych zderzają się w twórczości Michała Kuczmińskiego, artysty z Górnego Śląska.

Urodził się w Mysłowicach i ze Śląskiem związał całe swoje życie. Doświadczenie zdobywał u znanych i wybitnych architektów: Jerzego Gotfireda, Juranda Jareckiego i Mariana Skałkowskiego, a także w wiedeńskiej pracowni dr. Glüka i Spychaly.  To on zrealizował wiele obiektów użyteczności publicznej. Zaprojektował m.in. hotel "Stok" w Wiśle, kurię bielsko-żywiecką, a także dom rekolekcyjny i kaplicę w Brennej.

Poza architekturą pasją Michała Kuczmińskiego było malarstwo, a zwłaszcza akwarela. Tworzy także mozaiki artystyczne. Na wystawie w skoczowskiej sarkandrówce będzie można zobczyć jego prace inspirowane także miastem. Zapraszamy na wernisaż 7 kwietnia o 19:00.

Zadanie współfinasowane z budżetu Gminy Skoczów.