Aktualności Muzeum

Graficznie i artystycznie

24.03.2016

Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie (Rynek 2) zaprasza na wystawę pt. „Stany wewnętrzne” autorstwa Hanny Grzonki-Karwackiej i Agnieszki Jaworskiej.

Grafika, animacja i fotografia będą motywem przewodnim wystawy jaka już od 22 marca będzie gościć w Sali Wystaw Czasowych Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Dr Hanna Grzonka-Karwacka – twórczyni prezentowanych podczas wystawy grafik i animacji – ukończyła studia na cieszyńskim Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tam pod okiem prof. Krystyny Filipowskiej zrealizowała dyplom z grafiki artystycznej, a pod kierunkiem prof. Anny Kowalczyk-Klus aneks z rysunku. Dziś na macierzystej uczelni prowadzi pracownię rysunku. 

Dr Grzonka-Karwacka swoje prace prezentowała na 12 wystawach indywidualnych i ponad 50 zbiorowych na całym świecie, m.in. w Chinach, Macedonii, Niemczech i Rosji. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką wielu uznanych wyróżnień. 

Fotograficzną część wystawy przygotowała dr Agnieszka Jaworska pochodząca z Bielska-Białej. Artystka ukończyła Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskując dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej pod okiem prof. zw. Andrzeja Pietscha, natomiast aneks z fotografii zdobyła w pracowni prof. zw. Witolda Jacykowa. Dr Jaworska zajmuje się nie tylko fotografią i grafiką, ale także projektowaniem ubioru i form użytkowych. Uczestniczyła w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. 

Wystawa w Muzeum św. Jana Sarkandra będzie czynna od 23 marca do 19 kwietnia 2016. Wernisaż z udziałem obu artystek oraz pokazami animacji zaplanowano na 30 marca o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy. 

------------------------------------------------------------------------------

Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie (Rynek 2) 
Godziny otwarcia: 
Wt. – pt. 9:30 – 16:00 
Sb. 9:30 – 12:00 

www.muzeumsarkandra.ox.pl

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
Rynek 2
43-430 Skoczów
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Osoby indywidualne i grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.