HELENA MOLAK W PANTEONIE GÓRNOŚLĄSKIM W KATOWICACH

23.06.2023

Z rekomendacji Muzeum Parafialnego im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie, Helena Molak z Goleszowa została włączona w 2023 roku do Panteonu Górnośląskiego w Katowicach w poczet wielkich osobowości Śląska minionego stulecia.

HELENA MOLAK - ŁĄCZNICZKA WINCENTEGO WITOSA, SOCJOLOG, SPOŁECZNIK, DZIAŁACZKA RUCHU LUDOWEGO

Obecny czas jest wyjątkowy, ponieważ krzyżują się w jednym momencie dwie historyczne rocznice, które stają się dla Ziemi Śląskiej, w tym Ziemi Cieszyńskiej, ważną i doniosłą cezurą czasową, przez którą przyszłe pokolenia będą na nas spoglądać. Nowe pokolenie będzie wyrastało i czerpało z tego, co im pozostawimy w dziedzictwie duchowo-materialnym. Dlatego naszym zadaniem, a nawet można powiedzieć więcej, naszym obowiązkiem, jest pozostawienie i przekazanie tego, co najcenniejsze – PAMIĘCI O WIELKICH SYNACH I CÓRKACH ZIEMI CIESZYŃSKIEJ.