Aktualności Muzeum

Malarstwo i fotografia – otwarto nowe wystawy

28.07.2015

Podwójny wernisaż odbył się w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Sikory pt. „Promień Twej łaski” oraz wystawę zbiorową fotografii dzieci i młodzieży tworzącej w ramach Zielonej Akademii Fotografii i Filmu, działającej w Chybiu.

Pejzaże, ludzie, emocje i uczucia – obrazy Małgorzaty Sikory pełne są ciepła i kolorów. Artystka ucząca się pod okiem dr Krzysztofa Dadaka w Pracowni Sztuk Pięknych w Bielsku-Białej w wystawie „Promień Twej łaski” chce pokazać swój system wartości i barwy w jakich odbiera świat. Jest artystką tworzącą na wielu płaszczyznach. Nie tylko pędzlem, ale również piórem wyraża swoje emocje. Swoje wiersze przedstawi podczas spotkania autorskiego, na które zapraszamy 14 sierpnia o 17:00.

Druga wystawa to fotografie dzieci i młodzieży z Zielonej Akademii Filmu i Fotografii działajacej przy AKF „Klaps” w Chybiu. Akademia funkcjonuje od dwóch lat. W ramach projektu zakupiono specjalistyczny sprzęt filmowy i fotograficzny, który wzbogacił bazę sprzętową klubu. Uczestnicy i uczestniczki mierzą się z materią filmową i fotograficzną i zgłębiają zagadnienia związane z rybactwem, ekologią i przyrodą. Zajęcia ZAFiF odbywają się w AKF "Klaps" lub na terenie partnerskich instytucji i naturalnie w plenerach "Żabiego Kraju". Wystawę będzie można oglądać do 7 sierpnia. Wówczas to o 15:00 odbędzie się spotkanie z młodymi fotografikami.

Zapraszamy do Muzeum św. Jana Sarkandra: 

7 sierpnia o 15:00 - finisaż wystawy zbiorowej fotografii przyrody Zielonej Akademii Filmu i Fotografii działającej przy AKF "Klaps" w Chybiu

14 sierpnia o 17:00 - finisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Sikory pt. "Promień Twej łaski". W spotkaniu weźmie udział Małgorzata Sikora.

 

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
43-430 Skoczów
ul. Rynek 2
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.