Malarstwo Małgorzaty Sikory w Sarkandrówce

21.07.2015

W Muzeum im. św. Jana Sarkandra zostanie otwarta w piątek wystawa malarstwa Małgorzaty Sikory pt. „Promień Twej łaski”.

Małgorzata Sikora to artystka, która pierwsze szlify zdobywała w Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej przez dr hab. Krzysztofa Dadaka. Jak mówi sama o swojej twórczości, malarstwo daje jej możliwość dialogu z drugim człowiekiem przez sztukę, która wyraża się nie tylko w malarstwie ale także w poezji. Wystawa „Promień Twej łaski” zawiera 17 obrazów artystki inspirowanych spotkaniem z Bogiem. Małgorzata Sikora mówi, że mają one prowadzić odbiorcę do refleksji nad własną duchowością.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (24 lipca) o 16:30. Finisaż wystawy Małgorzaty Sikory „Promień Twej łaski” zaplanowano na 14 sierpnia o 17:00. Wówczas autorka spotka się z odbiorcami i zaprezentuje tomik swojej poezji.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Skoczów