Aktualności Muzeum

Moda i sztuka w Muzeum św. J. Sarkandra

24.09.2015
W tej wystawie sztuka będzie przeplatać się z codziennością. Anna Wróbel i Iwona Szymczyk udowadniają, że obraz świetnie prezentuje się nie tylko na ścianie, ale także na.... kobiecie. Chcesz się o tym przekonać przyjdź na wersnisaż wystawy „Ekscentryczna i Romantyczna, czyli ubrane w obraz”, na jaki zaprasza Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie.
 
 

Malarki Anna Wróbel i Iwona Szymczyk to duet z Bielska-Białej. Panie poznały się kilka lat temu na zajęciach z malarstwa. Bardzo chciały podzielić się swoją twórczością z szerokim gronem odbiorców. Pragnęły wyjść poza mury pracowni i galerii artystycznych. Wymyśliły, że obrazy przeniosą na tkaniny, a z nich uszyją suknie i ozdobne szale. Udało się. Pomysł podchwyciły panie, które dzięki twórczości Ekscentrycznej i Romantycznej mogą mieć wyjątkowe ubrania.

W kolekcji znajdują się zarówno sukienki-obrazy kolorowe, jak i czarno-białe. Kwiaty, pejzaże i twarze to najczęstsze motywy malarstwa Anny Wróbel i Iwony Szymczyk. Artystki będą gościć w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie już w najbliższą środę (30.09) o 19:00. Wówczas zostanie otwarta wystawa ich prac. Nie zabraknie także modowych prezentacji.

Wystawa będzie czynna do 17 października.

 

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
Rynek 2
43-430 Skoczów
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.