"Nasi bracia mniejsi" - podsumowanie konkursu

18.05.2016

W Muzeum św. Jana Sarkandra można oglądać wystawę „Nasi bracia mniejsi”, której organizatorem jest Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie.

Wystawa prac plastycznych „Nasi bracia mniejsi” jest elementem autorskiego projektu „Jestem otwarty i wrażliwy na otaczający mnie świat”, jaki był realizowany w Zespole Szkół Specjalnych.  Wystawa jest efektem konkursu, którego głównym celem było rozwijanie wyobraźni uczniów przez tworzenie przeróżnych prac plastycznych, których głównym bohaterem jest zwierzę.

W środowiskowym, integracyjnym konkursie plastycznym wzięły udział placówki ze Skoczowa, a także z Ustronia.  Ilość nadesłanych prac przekroczyła oczekiwania organizatorów, bo było ich ponad 360. Część z nich umieszczono w naszym muzeum, pozostałe zostaną rozwieszone w szkole.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w piątek 13 maja w Muzeum św. Jana Sarkandra. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Mirosław Sitko wraz z Zastępcą Burmistrza Andrzejem Bubnickim oraz Kierownikiem Zespołu Jednostek Oświatowych w Skoczowie Cezarym Tomiczkiem.

LAUREACI:

I kategoria (5 – 10 lat)
1 miejsce – Kasia Roziewicz – ZS nr 3 Skoczów
2 miejsce – Julia Kisiała  - ZS nr 1 Skoczów (praca wykonana w ramach zajęć w MCK Integrator)
3 miejsce – Monika Chruszcz  - SP nr 6 Ustroń-Nierodzim
II kategoria (11 – 13 lat)
1 miejsce – Martyna Śpiewak -  ZS nr 1 (praca wykonana w ramach zajęć w MCK Integrator)
2 miejsce – Dominika Szczęsny – ZSS (oddział w sanatorium w Górkach Wielkich)
3 miejsce – Kamila Mendroch – ZS nr 1 Skoczów
III kategoria (14 – 16 lat)
1 miejsce – Małgorzata Kałuża – ZS nr 1 Skoczów
2 miejsce – Kinga Zielińska – ZS nr 3 Skoczów