Aktualności Muzeum

Obrazy zaczarowane w sukienkach

01.10.2015

Barwna kolekcja została zaprezentowana przez modelki zaproszone na wernisaż w Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Pokazały się one zaproszonym gościom w dwóch odsłonach. Długie i krótkie sukienki, zwiewne tuniki i ogromne szale zdobyły uznanie. Artystki prezentowały też swoją biżuterię. Zawieszki, kolczyki i bransoletki zawierały miniaturowe wersje oryginalnych obrazów.

- Chciałyśmy, by sztuka towarzyszyła naszym odbiorcom na co dzień. Stąd ta kolekcja. Poza tym jest to odpowiedź na odwieczne pragnienie kobiety, by wyglądać wyjątkowo. Dzięki naszym sukienkom i biżuterii można mieć gwarancję, że tak będzie – podkreślała podczas wernisażu Anna Wróbel, czyli Romantyczna. - To co mają Państwo okazję tutaj oglądać płynie wprost z naszego serca. Inspirujemy się widokami, ludźmi, przyrodą, ale interpretujemy ją na własny sposób – dodała Iwona Szymczyk, ekscentryczna połowa duetu.

Podczas wieczoru swoje umiejętności fryzjerskie zaprezentowali także świetni specjaliści z Mc Hair fast stylling w Skoczowie, którzy wyczarowali na głowch modelek prawdziwe cuda.

Wystawa w Muzeum św. Jana Sarkandra będzie dostępna do połowy października. Można ją oglądać od wtorku do piątku między 9:30 a 16:00 i w soboty między 9:30 a 12:00. Zapraszamy.

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
Rynek 2
43-430 Skoczów
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Osoby indywidualne i grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.