Aktualności Muzeum

PROTOKÓŁ ZE ZBIÓRKI "ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA UKRAINY"

21.12.2022

Miesiąc temu, muzeum zainicjowało akcję pn. „ŚWIĘTY MIKOŁAJ DLA UKRAINY”.

Była to odezwa do wszystkich ludzi dobrej woli, o podzielenie się darami serca z ukraińskimi dziećmi z Tarnopola w Ukrainie. Zbieraliśmy ubrania, artykuły szkolne, książeczki, zabawki, słodycze.

Odzew na ten apel, przerósł nasze oczekiwania, wielkością serca Skoczowian i szerzej - mieszkańców Ziemi Cieszyńskiej. Mówiąc obrazowo, zebraliśmy kilka ton darów, które 9 grudnia 2022 roku, zostały odebrane przez o. Alana Ruska OFM, posługującego w Tarnopolu.

Mogę stwierdzić że dobrze odpowiedzieliśmy na apel Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, który pisał w liście na rozpoczynający się adwent: że mamy powstać ze snu obojętności i przyzwyczajenia. Tak, jako wspólnota zdaliśmy egzamin!

WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ - wszystkim darczyńcą!

Kiedy domyka się czas adwentu i jesteśmy u progu tych szczególnych Świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku, proszę Was o przyjęcie życzeń: Niech blask Bożego Narodzenia, rozjaśni noc świata. Niech moc Bożego orędzia miłości, zniweczy butne podstępy złego. Niech dar życia, pozwoli nam coraz lepiej rozumieć, jaką wartość ma życie każdej ludzkiej istoty, szczególnie w tym czasie niepokoju i wojny na Ukrainie. A nadchodzący rok, niech będzie nowym otwarciem, na wartości dobra i pokoju. DO-SIEGO ROKU!

 

mgr Jakub Staroń

Kierownik Muzeum

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
Rynek 2
43-430 Skoczów
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Osoby indywidualne i grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.