Wieczór poetycki z Małgorzatą Sikorą

13.08.2015

Już w piątek 14 sierpnia Małgorzata Sikora spotka się z Państwem by przedstawić swój debiutancki tomik poezji.

"Łaską otrzymuję,

z nieskończoności czerpię,

prawdę i nadzieję przelewam..."

To motto, którym w swoich obrazach i poezji kieruje się Małgorzata Sikora – artystka wielowymiarowa. Do tej pory mieliśmy okazję spotkać się z jej twórczością malarską. W Muzeum można oglądać jej cykl obrazów „Promień Twej łaski”.

Tymczasem malarstwo to nie jedyna przestrzeń, w której Sikora potrafi wyrazić się artystycznie. Jest ona również poetką. Swoje wiersze przedstawi podczas wyjątkowego spotkania, jakie będzie miało miejsce w Muzeum św. Jana Sarkandra już w najbliższy piątek (14.08.2015) o godz. 17:00.

- Moim pragnieniem jest znaleźć motyw, który w niebanalny sposób będzie prowadził odbiorcę do refleksji nad własną duchowością. Myślę, że materializm sięga swoistego apogeum, dlatego warto powtarzać za św. Janem Pawłem II „Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens” - pisze Małgorzata Sikora.

Autorka po raz pierwszy na naszym spotkaniu odda swoje wiersze w ręce czytelników. Zapraszamy serdecznie w piątek 14 sierpnia o 17:00