WYKŁAD DR WANDY PÓŁTAWSKIEJ - online

28.03.2024

Prezentowane nagranie jest zapisem, seminarium naukowego, zorganizowanego w kwietniu 2016 roku w Cieszynie, w miesiącu pamięci o więźniarkach niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. II Seminarium Naukowe, miało miejsce w Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, 6 kwietnia 2016 roku, w ramach cyklu poświęconego „Pamięci więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem kobiet – więźniarek z KL Ravensbrück”. Inicjatorem i głównym organizatorem seminarium był Jakub Staroń – pracownik Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Gościem honorowym i wykładowcą była Pani dr Wanda Półtawska, więźniarka KL Ravensbrück, ofiara pseudomedycznych doświadczeń dokonywanych na więźniarkach przez niemieckich lekarzy.
Przesłanie dr Wandy Półtawskiej, które wybrzmiało podczas spotkania jest nadal aktualne, można wręcz stwierdzić, że jest dedykowane do nas w tym czasie.