Aktualności Muzeum

ZBIERAMY RÓŻAŃCE DLA UKRAINY

09.09.2022
Muzeum im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie, rozpoczyna październikową akcję różańcową!
Zwracam się z prośbą,  jeszcze w miesiącu wrześniu, żeby zainicjować akcję informacyjną - "ZBIERAMY RÓŻAŃCE DLA UKRAINY".
 
Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję
 
Akcja ta jest, realizacją testamentu, wybitnej postaci, jaką jest - ks. kard. August Hlond (1881-1948), salezjanina, pierwszego biskupa Katowic, prymasa Kościoła katolickiego w Polsce i założyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Wychodźców (Societas Christi pro Emigrantibus). Nie mniej ważna jest, zespolona z życiem i działaniem prymasa Hlonda, przepowiednia zwycięstwa Kościoła — zwycięstwa wyproszonego przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny. To proroctwo prymas Hlond wypowiedział na łożu śmierci 22 października 1948 r. — w dniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci — w epoce wielkiego zamętu politycznego, społecznego i kulturalnego w sercu Europy. Jakże aktualne jest to przesłanie w dniu dzisiejszym, kiedy u naszych bram toczy się wojna, która ma jednak o wiele szerszy zasięg. Papież Franciszek stwierdził: "trzecia wojna światowa została wypowiedziana".
Niech ta inicjatywa, wyda obfite, wspaniałe owoce! Tym bardziej, w roku jubileuszowym dla Śląska, które wróciło sto lat temu, do Macierzy.
 
Pozdrawiam
 
Jakub Staroń
Kierownik Muzeum

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
Rynek 2
43-430 Skoczów
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.