Aktualności Muzeum

Zielona Akademia z Chybia - wystawa fotografii

07.08.2015

W Muzeum można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej przygotowaną przez dzieci i młodzież z Zielonej Akademii Fotografii i Filmu działającej przy AKF Klaps w Chybiu. Wystawa jest czynna od 24 lipca.

Zielona Akademia Filmu i Fotografii działa przy AKF "Klaps" w Chybiu już od dwóch lat. W ramach realizacji projektu został zakupiony specjalistyczny sprzęt filmowy i fotograficzny, który wzbogacił bazę sprzętową klubu. Uczestnicy i uczestniczki mierzą się z materią filmową i fotograficzną i zgłębiają zagadnienia związane z rybactwem, ekologią i przyrodą. Zajęcia ZAFiF odbywają się w AKF "Klaps" lub na terenie partnerskich instytucji i naturalnie w plenerach "Żabiego Kraju".

Do tej pory spotkaliśmy się z prezesem Stowarzyszenia Ekologicznego "Eko-Życie", fotografowaliśmy Jezioro Goczałkowickie i stawy PAN w Gołyszu, uczestniczyliśmy w jesiennych odłowach ryb na gołyskich stawach, byliśmy w Rybaczówce nad Jeziorem Goczałkowickim oraz w siedzibie i laboratoriach Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu - mówi Anna Zachurzok, koordynator projektu. - Wystawa zbiorowa będzie prezentowana we wszystkich gminach LGR "Żabi Kraj", pierwszy pokaz odbył się w Chybiu, w AKF "Klaps", potem pokazywaliśmy się w domu kultury w Goczałkowicach-Zdrój oraz w emgoku w Strumieniu - dodaje Zachurzok.

Zapraszamy na wystawę prac fotograficznych dzieci i młodzieży działającej w Zielonej Akademii Filmu i Fotografii w Muzeum Parafialnym im. św. Jana Sarkandra w Skoczowie. Finisaż wystawy odbędzie się 7 sierpnia 2015 roku o godzinie 15:00

Kontakt

Muzeum Parafialne im.św. Jana Sarkandra
43-430 Skoczów
ul. Rynek 2
Godziny otwarcia

wtorek-piątek 9.30 - 16.00
sobota 9.30 - 12.00

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.